فرآیند تولید

فرآیند تولید

مصرف پودر ماهی و مواد مغذی

از آنجائی که ماهی خودش دارای ماده پروتئین قوی می باشد، این ماده بردیگر موادغذایی ارجعیت دارد. همچنین شبیه به پودر ماهی ، پروتئین های آن از ارزش غذایی بالایی برخورددار هستند، زیرا 22 آمینواسید مورد نیاز که شامل مهمترین آمینواسیدلیزین میباشد که البته به ندرت در مواد غذایی وخوراکی دیگر وجود دارد. پودر ماهی،رطوبتی را که در چرخه به دست می آورد را رفع میکند و پروتئین های زیادی را اضافه می کند. هم چنین این وعده با ارزش آن در گروه ویتامین B ریبوفلاوین ، اسیدپانتونیک ، اسید نیوتنیک ، کولین ذکر شده است. درماهی پودر شده مواد معدنی مانند کلسیم ، فسفر ، ید و غیره به صورت غنی یافت می شود . تشخیص داده شده است پودر ماهی برای مرغان و حیوانات آبی به راحتی قابل هضم است و باعث رشدشان می شود. تحقیقاتی در مورد نسبت بازده پروتئین (PER) در حیطه ی حیوانات و رشد حیوانات اهلی انجام گرفته است .

برخلاف مواد پروتئین دیگر مانند سبزیجات ، پودر ماهی حاوی مقدار کمی از فیبر است که به محض دریافت غذا به راحتی هضم میشود و همچنین برای دریافت انرژی مفید است.

مصرف روغن ماهی و مواد مغذی

روغن ماهی منبع خوبی از اسید های چرب مورد نیاز میباشد که حاوی دو مواد اسید (EPA)Eicosapentoenoic  و اسید (DHA)Docosahexaenoic است . این دو حاوی اسید چرب امگا 3 هستند که معمولا اسید چرب (PUFA) طبیعی دارند که میزان کلسترول در سرخرگ را کاهش میدهند و در نتیجه باعث کاهش حمله ی قلبی میشود. همچنین تشخیص داده شده است که روغن ماهی منبع کمی از ویتامین A.D.E را دارد. روغن ماهی رشد حیوانات را در برابر هر موادغذایی چرب دیگر حمایت میکنند .

مصرف روغن ماهی در خوراکی ها تشخیص داده شده است و همچنین در داروسازی و بخش تحقیقات پزشکی استفاده می شود. همینطور مصرف روغن ماهی به عنوان روغن خشک ، جلادهنده و در صنایع نقاشی و علاوه بر این به عنوان ماده ی گریس و به عنوان ماده ی ضد آب استفاده میشود.