اخبار و مطالب

صيد ماهي كيلكا

اولين صيد تجاري ماهي كيلكا در آبهاي ايراني درياي مازندران در سال 1318 شمسي به وسيله تور و دام در محدوده آبهاي بندر تركمن و سواحل آشوراده آغاز گرديد

دریای مازندران

دریای خَزَر یا دریای مازَندَران یا دریای کاسپیَن ، پهنه‌ای آبی است که از جنوب به ایران، از شمال به روسیه، از غرب به روسیه و جمهوری آذربایجان و از شرق به جمهوری‌های ترکمنستان و قزاقستان محدود می‌شود.

دریای خزر که گاهی بزرگترین دریاچه جهان و گاهی کوچکترین دریای خودکفای کره زمین طبقه‌بندی می‌شود، بزرگترین پهنه آبی محصور در خشکی است. طول آن حدود ۱۰۳۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر و عرض آن بین ۱۹۶ تا ۴۳۵ کیلومتر است. سطح دریای خزر پائین‌تر از سطح دریاهای آزاد است و اکنون (ابتدای سده بیست‌ویکم) ۲۶٬۵ تا ۲۸ متر پایین‌تر از سطح دریا است. خط ساحلی دریا حدود ۷ هزار کیلومتر، مساحت آن ۳۷۱ تا ۳۸۶ هزار کیلومترمربع و حجم آب آن نیز ۷۸۷۰۰ کیلومترمکعب است.

دریای خزر در گذشته بخشی از دریای تتیس بود که اقیانوس آرام را به اقیانوس اطلس متصل می‌کرد. از حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون سال پیش به تدریج راه این دریا ابتدا به اقیانوس آرام و سپس به اقیانوس اطلس بسته شد. در سال ۱۹۵۲، شوروی رود دُن و ولگا را با ایجاد آبراهی مصنوعی به هم پیوست تا کشتی‌های کوچک بتوانند از دریای خزر به دریای آزوف و دریای سیاه بروند. بدینسان دریای خزر دوباره به دریاهای آزاد راه یافت.

 

پودر ماهي

پودر ماهي عبارتست از محصول جامد فرآوري شده اي كه از آبگيري، پختن، جداسازي، خشك كردن و آسياب ماهي به دست مي آيد. پودر ماهي داراي سطح بالايي از اسيدهاي آمينه اصلي نظير ليسئين است كه در توليدات دانه اي كه غذاي اكثر حيوانات است كم يافت مي شود و همچنين داراي اسيد هاي آمينه ميتونين و سيستئين با محتوا و قابليت هضم و ارزش غذايي بالا مي باشد.

ماهی کیلکا

ماهيان كيلكا از گونه هاي باارزش و واجد اهميت شيلاتي در درياي خزر است و قسمت بزرگي از چرخه غذايي درياي خزر را در بر مي گيرند. در درياي خزر سه گونه ماهي كيلكا زيست ميكند كه از جنس CLUPEONELLA وابسته به خانواده شگ ماهيان CLUPEIDAE مي باشند

 

بسمه تعالی

چشم انداز سازمانی :
تا سال 2016 شرکت پارس کیلکا در زمینه تولید پودر و روغن ماهی از نظر کیفیت جایگاهی برجسته در منطقه خاور میانه کسب خواهد کرد.


ماموریت سازمانی:
ارتقاء و رشد مستمر سازمانی در جهت ارائه محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب.

نظام ارزشی شرکت پارس کیلکا:
1 : احترام
ما به همه افرادی که در کنارمان هستند احترام می گذاریم.ما به شما به عنوان مشتریمان لبخند می زنیم. حق همواره با شماست
ماموریت ما احترام گذاشتن به همه در هر روز است.
2 : مسئول و پاسخگو
پودر و روغن ماهی تولیدی شرکت ما دارای گارانتی از نظر كيفيت ويكنواخت بودن ميباشد. ما در مورد فرآیند تولید محصولات کاملاً متعهد و پاسخگو هستیم.ما مسئولیت همه موارد را در شرکت پارس کیلکا به دوش می گیریم و بهمین دلیل همه می توانند روی ما حساب کنند.ما فوراً به نیازها و تقاضاهای شما پاسخ می دهیم.
3 : متفاوت و متمایز
ما علاقه مند به متفاوت بودن هستيم وخرد متعارف را همواره به چالش مي كشيم وهمواره نوآور خلاق مي مانيم.ما علاقه مند به تمايز وديده شدن به دليل متفاوت بودن هستيم.اگر همه به سمت راست حركت مي كنند ما به سمت چپ حركت خواهيم كرد . ما معتقديم تنها ماهي مرده در جهت رود حركت ميكند.
4 : شكر گذار وقدر دان 
ما شكر گذار خداوند ،شما، و خودمان به خاطر رندگي زيبايي كه تجربه ميكنيم هستيم . خواست خداوند ما را در تماس با شما قرار داده است ما بر زندگي شما تاثير مي گذاريم و اين بهترين احساس برا ي شركت ما مي باشد وما كاملاً قدر دان آن هستيم ما فراز ونشيب كسب وكارمان را همچون هر كسب وكار ديگري به رسميت مي شناسيم.هر روز و در هر مكاني دليلي براي قدر داني و سپاسگزاري وجود دارد.
5 : کار گروهی
هر كدام از ما حلقه هاي يك زنجير هستيم قدرت اين زنجير به اندازه ضعيف ترين حلقه اين زنجير مي باشد .ما هر يك از اعضاي تيممان را حمايت مي كنيم. ما به توانمنديها و پتانسيل هاي يكديگر اعتقاد داريم. ما مي دانيم كه براي رسيدن به يك رويا به يك تيم نيازمنديم. ما بصورت يك تيم كار ميكنيم وتحت هر شرايطي در كنار يكديگر براي هم ودر جهت اهداف مان قرار مي گيريم.